عین لام

کوتاه نوشته هایی به کوتاهی عمر..
einlam.ir عين لام

5259

يكشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۱۱ ق.ظ

می وزد نسیم بنفش

با بوی تند سبزی دیروز فتنه ها

شاید تکان بدهد اقتصاد را

و این تازه یعنی بازهم

«اول قصه است
فصل پاییز ارزشها
»

آنها را بردیم و به خودمان  باختیم

پیروزی ما همین بس

همه را کشاندیم پای صندوق ها

آنچنان با شوق

که نزدیک بود تلف شوند زیر دست وپا!

خصوصا گفتمان تقلبی ها...!

آنان که مقبولیت ومشروعیت مان را

نشانه گرفتند به تشخیص مصلحت!

و باختیم به خودمان به یعنی عمارها...

به یعنی با بصیرت ها

به یعنی نقطه چین های چفیه دار!

و بعد سکوتی عمیق و این جمله

"تو عمار بمان،ما چشم به راه مختارها..."

نظرات (۲۶)

خط ممتد
شهری سقوط نخواهد کرد،

انشالله...
عارف‌حسین
من متاسفم برای این‌هایی که می‌خوان توهین کنن و میان می‌گن آقای X  توهین کردی، توهین بشنو!
متاسفم.
ماوای قلم
داشته هایمان رو مرور کنم :
مهدی فاطمه (س) ،امام خامنه ای (دامت برکاته) و حزب اللهی که با اشاره رهبر سر میدهد....

===========
خداکند گوشه چشم رهبرم را تر نکند....وگرنه ....
تکلیف

رفقا به عنوان برادر کوچکتر....

این به جان هم افتادن ها فقط یک ثمره داره اشتیاق دشمن برای نابودی اسلام عزیز...

به قول آشیخ الان انقلاب و رهبری مهمتر از هر چیز است...

باید قلم ها ،حرف ها ، قدم ها ، کلیک ها رو یک جهت و یک سو کنیم برای دفاع از اسلام عزیز و مقابله ی جدی با پاییز ارزش ها...

دشمنان از اسلام سیلی محکم خورده اند...

 نگذارید باغ ایمانمان کپک بزند...

 

 

پاسخ:
احسنت
حسین رضائی فرد
1ماهه که دارید توهین میکنید.رواست که کمی توهین هم بشنوید...اصن خوبه براتون!

پاسخ:
چشم
ممنون

حامد

شما از بزرگ شدن هم دنبال سودش هستید!!!

حامد

هنوز هم نفهمیدی که چرا وحید یامین پور رو از صدا و سیما بیرون انداختند.!!!

اساسا سوال اینجاست که پس کی می خواید بفهمید؟

بی بزرگتر بزرگ شدید آقا.

بزرگ نشدید،باد کردید والان این بوی ترکیدگی شماست

پاسخ:
ادب شما نشان می دهد
با بزرگ بزرگ شدن هم
سودی ندارد
ما اهل کوفه نیستیم؟!
بچه ها من احساس میکنم ما دشمن شناسی مون ضعیف بود. موندیم طرف خیلی راحت از رسانه ی ملی به مردم دروغ میگفت ملتم بعضیاشون بی خبر خوب به ایشون رای دادن.
از طرفی باید به مردم راه صحیح انتخاب کردن رو یاد داد
اونا خیلی وقت بود برنامه داشتن ما چی
ولی خدا بزرگه از همین الان میشه شروع کرد و لااقل به مردم شاخص های رییس جمهور رو یاد داد به مردم بگیم که در قبال رایشون باید برای خدا جواب داشته باشن
دلم پر غصه است
یا علی.
احسان
8 نفری که در پیروزی روحانی مهم ترین نقش را داشتند
حسن روحانی: شخصیت محکم ، سوابق درخشان ، فن بیان ، آراستگی چهره و پوشش ، ارائه برنامه های راهبردی و ... همه و همه دست به دست هم دادند تا حسن روحانی ، بتواند بهتر از بقیه کاندیداها در نظر مردم جلوه گر شود و مردم ردای ریاست جمهور را برازنده تن او ببینند. توانمندی های فردی او مهم ترین عامل در مطرح شدن ، حضور و پیروزی اش بود.

اکبر هاشمی: از بین سیاستمداران کنونی ایران ، حسن روحانی را می توان یکی از نزدیک ترین و دیرینه ترین یاران هاشمی دانست. روحانی هم پس از مشورت با هاشمی کاندیدای ریاست جمهوری شد. خود هاشمی نیز کاندیدا شد تا در نهایت یکی از آنها در صحنه بماند. هاشمی بعد از ماجرای رد صلاحیتش ، موجی که در پی کاندیداتوری اش به نفع وی ایجاد شده بود را به سمت روحانی هدایت کرد. او در روزهای آخر ، این ریسک را هم قبول کرد که رسماً و علناً ، بگوید که به روحانی رأی خواهد داد.

سید محمد خاتمی: بخش مهمی از آرای اصلاح طلبان که به سبد روحانی ریخته شد ، به فعالیت خاتمی مربوط می شود. او با حمایت تمام قد خود از روحانی ، توانست پایگاه مردمی اصلاحات را متقاعد کند به نفع شان است که به روحانی رأی دهند و آنان به اعتبار خاتمی نام روحانی را بر برگه های رأی شان نوشتند. خاتمی در متقاعد کردن عارف به کناره گیری هم نقش محوری داشت.

محمد رضا عارف: معاون اول دولت خاتمی ، تا روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی ، کاندیدا بود و درصد قابل توجهی از آرای اصلاح طلبان را نقداً در سبد خود داشت. کناره گیری او از رقابت ها به نفع روحانی ، تقریباً همه آرای عارف به سمت روحانی رفت و در پی آن ، آرای روحانی به طور معنی داری افزایش یافت. به علاوه انصراف عارف ، باعث شد آرای خاموشی که امیدی به پیروزی جریان اصلاح و اعتدال نداشتند ، روحیه بگیرند و از موضع عدم مشارکت در انتخابات به سمت رأی دادن بروند.

سعید جلیلی: حضور سعید جلیلی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ، باعث ترغیب بخش های مهمی از جامعه برای شرکت در انتخابات و رأی دادن به گزینه جریان مقابل شد. بسیاری از مردم ، نگران آن بودند جریانی که به تندروی معروف است ، بر سر کار بیاید و راه و روش احمدی نژاد ، به سبکی جدید استمرار یابد. اگر جلیلی کاندیدا نبود ، خیلی ها اساساً دچار نگرانی نمی شدند که بر اساس آن نگرانی به پای صندوق ها بروند و به روحانی رأی بدهند.

محمود احمدی نژاد: 8 سال ریاست جمهوری احمدی نژاد ، چنانچه افتد و دانی ، گذشت و مردم به ستوه آمده از وضعیت به وجود آمده در این سال ها ، به گزینه ای در جریان مقابل اصولگرایان رأی دادند. اگر احمدی نژاد عملکرد موفقی داشت ، مردم حتماً قدرت را در اردوگان اصولگرایان حفظ می کردند.

علی اکبر ولایتی: او در مناظره ها ، تابوی بحث هسته ای را شکست و به روحانی فرصت داد که بتواند از عملکردش در پرونده هسته ای دفاع تمام عیاری داشته باشد. ولایتی در عین حال ، مطالبی را در خصوص پرونده هسته ای - از جمله مذاکراتش با سارکوزی - بیان کرد که در جدل هسته ای روحانی - جلیلی ، به طور آشکاری به نفع روحانی تمام شد و جایگاه او را در بین مردم تحکیم کرد.

محمدباقر قالیباف: قالیباف که در مناظره های انتخاباتی اش خوش درخشیده بود ، در واپسین مناظره تلویزیونی ، مرتکب خطایی راهبردی شد و علیه روحانی سخنانی را گفت که واکنش جدی او را به دنبال داشت. وقتی قالیباف درباره حوادث سال 82 کوی دانشگاه اتهامی را متوجه روحانی کرد ، در واقع فرصتی طلایی به روحانی داد تا بتواند حاضر جوابی و تسلط خود را به نمایش بگذارد و خطاب به قالیباف جمله ای بگوید که مثل بمب در میان مردم منفجر شد؛ او خطاب به قالیباف یادآور شد که شما می گفتید که می خواهید به دانشجویان حمله گاز انبری کنید. این سخن روحانی ، نه تنها بخشی از آرای خاکستری قالیباف را به سبد روحانی برد بلکه بسیاری از مرددین را نسبت به رأی دادن به روحانی ثابت قدم کرد.

این تو عصر ایران بود همشو قبول ندارم اما بدم نگفته به علاوه آقای لاریجانی
جواد

بچه ها اگر شهر سقوط کرد آنرا دوباره فتح میکنیم ،مواظب باشید ایمانتان سقوط نکند.(شهید جهان آرا)

محمد
وحید یامین پور نوشت:
حالا بعد از تقلب گفتمانی زبان به شماتت گشوده اند...
جرم ما این بود که عریان بودن پادشاه را نشان دادیم.
امیدوار بودم پیام دیشب رهبر انقلاب زبان دراز شماتت کنندگان را ببندد؛ اما ظاهرا عصبانیت آنها بیش از تصور ماست. کار را به بددهنی و توهین به علما هم کشانده اند. 
اما چرا تقلب گفتمانی برخی اصولگرایان با مفهوم بی مبنای «صالح مقبول» چنین شکستی خورد؟ حتی عموم مردم می دانستند که با آمدن هاشمی یا نماینده ی او به انتخابات، رأی «معیشتی» و خاکستری مردم به سمت او خواهد رفت. آیا فهمیدن این مسأله کار سختی بود؟ و مگر قالیباف و ستادهایش پس از ثبت نام هاشمی در انتخابات برای دو روز کامل به کما نرفتند و مگر او به یکباره در موضع حمله به هاشمی درنیامد تا تمایزی قلابی میان خود و او درست کند؟!
آیا مشاوران قالیباف می خواستند از او برساخته ای خنثی و بی خاصیت بسازند که نه دل حزب الهی ها را به سمت خود بکشد و نه نظر معیشتی ها را جلب کند؟!
او از پیش باخته بود. تونل ها و بزرگراه های تهران نه برای امت حزب الله مهم بود و نه برای اصلاح طلبان مهمتر از مفاهیم پربسامدشان مانند آزادی ونه کافی برای جلب آراء معیشتی. که اگر غیراز این بود بعد از خارج شدن کلمه ی «گاز انبر» از دهان حسن روحانی، همه ی زحمات تبلیغاتی شان به باد نمی رفت.
مشاورانش می خواستند او برای حزب اللهی ها در اندازه ی جلیلی باشد و برای آراء معیشتی در اندازه ی هاشمی! به همین خاطر گاهی همزبان با رضایی و روحانی به سیاه نمایی رو می آورد و گاهی همزبان با حداد و جلیلی انقلابی گری میکرد! این ساده لوحی بود که تصور کنیم با خرج های ده ها میلیاردی می توان نقص های گفتمانی را ترمیم کرد و یک «برساخته ی رسانه ای» را بجای نسخه ی اصل جا زد.
اطرافیان قالیباف توقع داشتند بزرگانی چون ولایتی و حداد عادل با آن سرمایه ی فرهنگی و اعتبار داخلی و بین المللی بیایند و هرچه دارند را خرج او بکنند! خرج چه «چیز»ی؟ این «چیز» چیزی جز قدرت و ثروت بود؟ او در کانون قدرت و ثروت بود. یحتمل آنها که خواب این دو را می بینند راحت خام می شوند ولی آنانکه اهل تمیز نسخه های اصل از بدل هستند اعتبارشان را خرج پول و قدرت نمی کنند. فهمیدن این مطالب خیلی سخت بود؟ سخت نبود؛ به همین دلیل حتی حامیان او هم از اینکه آشکارا نامش را ببرند ابا داشتند. ولی اطرافیان و مشاوران از فرط تمامیت خواهی و انحصار طلبی چشم بر واقعیات بستند و بر طبل اختلاف کوبیدند.
چرا حتی به اندازه ی انگشتان یکدست نخبه ی دانشگاهی و دینی و گفتمانی حاضر نشدند در انتخابات از قالیباف حمایت کنند؟ چرا صفارهرندی هیچ نگفت؟ چرا پناهیان بلافاصله به تکذیب گرایشش به او پرداخت و پشت جلیلی ایستاد؟ چرا حتی یاران دیرین آقای شهردار نظیرفدایی و جمعیتش او را رها کردند و سعی کردند گرایش های گفتمانی شان را با حمایت از حداد و جلیلی ترمیم کنند؟ چرا مسوولین سابق ستادش یعنی زاکانی و نشریه اش، حدادو جلیلی را اصلح دانستند و هیچ سخنی از او به میان نیاوردند؟ چرا حتی کسانی مانند شریعتمداری، سلیمی نمین و جواد لاریجانی ترجیح دادند در لیست حامیان جلیلی دیده شوند تا قالیباف؟
اینها ربطی به پایداری یا علامه مصباح یزدی دارد؟ خیر؛ کمی تأمل می خواهد والبته اگر کینه توزی ها اجازه ی تامل بدهد.
حالا که انبوه رسانه ها و نظرسنجی و نظرسازی ها نتوانست برساخته ی رسانه ای قالیباف را «صالح مقبول» کند، زبان به شماتت کسانی می گشایند که عریان بودن پادشاه را نشان داده اند. ما از رای دادنمان به جلیلی پشیمان نیستیم. دست کم گفتمان اصیل انقلاب نماینده ی درخوری داشت. نماینده ای که برساخته ای رسانه ای نبود. ما دربرابر معیارهای روشن رهبری، تقلب گفتمانی نکردیم تا با تعبیر بی مبنای صالح مقبول، همه چیزمان بر باد نرود.همه ی شرکت کنندگان در انتخابات مأجورند ولی آنانکه امروز از فرط عصبانیت زبان شماتت بر حزب الله گشوده اند، عرض خود می برند و عقوبت آخرت می خرند.

پ ن1: بدترین کار در این شرایط شماتت همدیگر است. اما ظاهرا این جماعت مدعی نیت کرده اند که تمام عقده ها و کینه هایشان را سر رفقای ما خالی کنند. این نامردی است. نیتم از نوشت این متن همین بود...
پ ن2: کاش مشاوران قالیباف با او این کار را نمیکردند تا ذخیره ی انقلاب باقی بماند. قالیباف می توانست تا دست کم 6 دوره ی دیگر کاندیدای ریاست جمهوری باشد. اما...
پ ن3: کسانی که همچنان بخواهند زبان به شماتت دراز کنند و بی ادبی کنند بلاک می شوند
پاسخ:
حالا می فهمم را چرا گفتند به او
لطفا بفرما بیرون از صدا و سیما
پریسا
بشینید تا آقای روحانی با اعتدال باهاتون برخورد کنه اونا کینه 88 رو دارن  هنوز شعارهای 88 را میدهند... آخر هفته احمدی رفته ...
تا عبرت نگیرند عمارها دیگه خوابه پیروزی رو ببینید
roshan1404
ثمرِ بذری که می کارید ؛ چیست .... ؟!
رها

انوقتی که دوستان داشتند روی پست*مناظره ها میگویند* شما بحث میکردند

ما نظر گذاشتیم که:

 

طرف مقابل روی روحانی اجماع کردند

انوقت ما هی بحث میکنیم که به کی رای بدیم

در نهایت اینجور که پیش میره رای پخش میشه و روحانی میاد بالا!!

قیافه ی بچه مذهبی ها اون موقع دیدنیه!!!

انوقت هی حسرت میخورن که چرا روی یک نفر اجماع نکردن.......einlam.ir

اونروز هیچ کس توجه نکرد

حالا امروز....

پاسخ:
ماشهادت می دهیم گفتید
شیرازی
دنبال مقصر گشتن دیگه چاره ی کار نیست
ما چوب فهم و درک مثلا بالا مون رو خوردیم.
نوش جون مون .حالا چند سالی باید شلاق بی بصیرتی رجالیون گفتمان انقلاب و اصلح شناس هر روز بخوره تو صورت هامون،به همین دردناکی تو صورت هامون تا سری بعد یاد آوری این زخمها انتخاب درست رو بزاره جلوی پامون.
تا دیروز گرانی کمر همه ی مردم رو شکونده بود،پول نداشتند حتی نون بخرند بدن بچه هاشون.خدا رو شکر حال خوبی ندارم که بیرون باشم.
همه عزای گرونی رو گرفته بودند که دهه ی محرم چطور نذری بدن.
حالا دیشب تا حالا سور گرفتن برای آقای روحانی که روحانیت ندارد.
بزن و برقص ،شال های بنفشی که باد نیومده از سر دخترامون بردش.بادکنک های بنفشی که به هوا میرفت.
چه مردم شادی داشتیم و بی خبر.کشف هنر خوبی داشتن این عالی جنابان اصلاح طلب.فقط این حرص رو تو قطعه ی شهدا میتونم خالی کنم.

هادی
حاج آقا این انتخابات که گذشت
به نظرتون برای انتخابات های آینده آیا واقعا درس عبرت می گیریم یا طمع قدرت برخی ها می شود داستان همان آش و همان کاسه!
پاسخ:
وقتی اقرار به اشتباهات نیست
همین آش و
همان کاسه!
صبور

من گوش شنیدن دارم

بسم الله ؟!

ارمیا معمر
چرا جواب کامنت ها رو نمی دید ؟؟؟؟؟؟
پاسخ:
چه بگوئیم
این جماعت فقط
زبان گفتن دارند
نه گوش شنیدن
صبور

بسم رب الحسین علیه السلام

باید به اصلح رای داد ، حتی اگر 72 رای داشته باشد ...

 

سلام حاج آقا لاری زاده

بنده به دکتر جلیلی رای دادم ، چون به این رسیده بودم و رسیدم که ایشون اصلح هستن ... ما رو شماتت نکنید ...

خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»، از دفتر مقام معظم رهبری استفتاء کرد: اگر به بهانه ی اینکه کاندیدایی که اصلح تشخیص دادیم رأی ندارد؛ در صورتیکه احتمال رأی آوری او نیز وجود دارد؛ می توانیم به صالح رأی دهیم؟

دفتر مقام معظم رهبری در این‌باره پاسخ داد: "وظیفه رأی دهندگان تنها رای به اصلح است."

 

من بغل گوش شما زندگی می کنم ، دزفول !!! شهر دارالمومنین ... پایتخت مقاومت ایران

دیشب تو جشن طرفداران آقای روحانی هم حضور پیدا کردم برای دید زنی ...

شعار می دادن ، آزادی ، آزادی ، آزادی ...

زندانی سیاسی آزاد باید گردد ...

یا حسین ، میر حسین ...

درود بر هاشمی ، درود بر خاتمی ...

 

جمع دختران بی حجاب جمع بود ، جمع روبان های بنفش هم جمع بود ، پرچم سبز بزرگی هم در دست یک میان دار بود ... دست دادن دخترها با پسران رو هم دیدم ، لمس کردن های نامحرمان غوغا می کرد ... نیروی انتظامی تماشاگر بود ... مزاحمت ها هم فروان بود ... بغض کردم ، سالی که نکوست از بهارش پیداست ...

 

آره حاج آقا ، درست می گی :

اول قصه است ، فصل پاییز ارزش ها  

 

اما اگه تمام اصول گریان هم رای هاشون در یک نفر جمع می شد ، بازم پیروز روحانی بود ... داستان چیزی غیر از اینه که شما دارید می گید ...

 

من و شمای هم زدیم تو سر و کله هم دیگه که آقا حداد ، نه آقا قالیباف ، نه جانم جلیلی ... و سرمون گرم شد و یادمون رفت که باید برای جامعه کاندیدای اصلح رو معرفی کنیم ، پیشنهاد بدیم ، تبلیغش رو کبنیم ... خودمون با خودمون درگیر شدیم و از حریف غافل !!! باختیم حاجی ، با ختیم ...

 

پس دیگه بسه حاج آقا لاری زاده

تموم کن این تو سر و کله زدن های که داریم به خودی ها می زنیم ...

تموم کن ... باید درس بگیرم ...

 

اما حاج آقا دلم روشنه ، چون :

وَتِلْکَ الْأَیّامُ نُداوِلُها بَیْنَ النّاسِ

اولا:
بچه ها اگر شهر هم سقوط کرد و دست دشمن افتاد نگران نباشید آن را دوباره فتح می کنیم.مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.
شهید جهان آرا

ثانیا:
«إِنْ یَمْسَسْکُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَتِلْکَ الْأَیّامُ نُداوِلُها بَیْنَ النّاسِ وَلِیَعْلَمَ اللّه‏ُ الَّذِینَ آمَنُوا وَیَتَّخِذَ مِنْکُمْ شُهَداءَ وَاللّه‏ُ لا یُحِبُّ الظّالِمِینَ»
اگر بر شما زخمی رسید ، به آن قوم نیز همچنان زخمی رسیده است و این روزگار است که هر دم آن را به مراد کسی می گردانیم ، تا خدا کسانی را که ایمان آورده اند بشناسد و از شما گواهان گیرد و خدا ستمکاران را دوست ندارد.
آل عمران آیه 140

 

حاجی ، از حسین بگو ، از عباس ، از رقیه ... از علی اکبر

از ، از علی اصغر

از علی بگو ، از چاه ...

 

یا حق

 

 

 

س.
تلک الایام نداولها بین الناس
و در جایی دیگر:
عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم....
ما صبر میکنیم و با متانت میپذیریم
نه اتوبوس آتش میزنیم و نه شیشه میشکنیم
فقط پشت سر رهبرمان گوش به فرمان می ایستیم با چشم هایی باز ...
مریم
شما یه ولایی نما هستی مگر نه اینکه حضرت اقا گفت اتحاد و همدلی با منتخب مردم و مگر خمینی نگفت میزان رای ملت است؟
شما منافقی
سیمرغ
خیلی زیبا دارید نزاع می‌کنید!
خوشم میاد!

و لا تنازعوا فتفشلوا

ما هنوز نفهمیدیم از آیه بالا باید عبرت بگیریم!
از سر شب تا حالا داره تو ذهنم می‌چرخه این آیه...

خیلی حرف هست ولی باید به خودم هم قول بدم که
اول خودم به اون آیه عمل کنم
میم-نون
ما حزب اللهی ها شکست سنگینی خوردیم
اما بپذیریم
روحانی آن دیو دوسر هم نیست که در ذهنمان درست شده
یعنی امیدواریم نباشه!
میم-نون
امیدوارم
این برگ ریزان اتفاق نیفتد
و آقای روحانی به شعار اعتدالشان عمل کنند
انشالله
ارمیا معمر
عمار آقای مصباحند احتمالا
حسام محرابیان محرابیان
اولائک کاالانعام، بل هم ازل : این هم از راهنمایی بل هم ازل در انتخابات (یعنی پایداریشان)...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">