عین لام

کوتاه نوشته هایی به کوتاهی عمر..
einlam.ir عين لام

5181

شنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۲۵ ب.ظ

اگر دوستان، بی بصیرت صدا نزنند ما را

و با چماق بی بصیرتی نکوبند بر سرمان

مناظره ها می گویند حدادعادل
انتخاب اصلح است

پی نوشت 1:
هرچه جلیلی دارد
او دارد بلکه بیشتر...

پی نوشت2:
و باز هم منتظر می مانیم
روزهایی در پیش است

نظرات (۷۷)

آدم معمولی
بله حاج محمود!!!
هرچقدرهم که...
بازهم در دوره ی نهم خوش درخشید!!!
به والله اگه تو دوره ی نهم ترورش می کردند نامش تا ابد تو تاریخ ایران جاودانه می شد!!!
اصلح شما هم که انصراف داد!!
پیشنهاد می کنم همینجوری رو چن نفر دست بذارین شاید انصراف بدن انتخاب راحت تر بشه!!!
پاسخ:
اهان این محمود
گفتم شاید کریمی منظورته
که گفته رضایی!
به اقای مصباح
چه می گویید؟
ناشناس
انقدر دم ازینا زدید چه فایده داشت لااقل بذارید یکبار دیگه اصلاحات بیاد روی کار بعد بدشونو بگید.
عشق است دکتر عارف عزیز
باران

فارس نیوز به نقل از سایت مجلس:حداد عادل در بیانیه ای خطاب به ملت ایران از کاندیداتوری انصراف داد.

دیگه راهی جز جلیلی وجود نداره...........

پاسخ:
همیشه راهی وجود دارد
امام را دعاکنیم
متن نامه انصراف حدادعادل به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

در روزهای حساس و سرنوشت ساز یازدهمین دوره­ انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب می­کنم:

1- اینجانب که از سال 1341 با کاروان نهضت امام خمینی(ره) همراه بوده و از بهمن 1357 تا کنون در صحنه­های انقلاب و مسئولیتهای مهم و سنگین اجرایی و قانونگزاری حضور داشته­ام ، روش و بینش «اصول­گرایی» را در عرصه­ سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمانهای امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق می­دانم و خود را اصول­گرا می­شناسم و به این صفت افتخار می­کنم.

2- پیروزی اصول­گرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود می­دانم و معتقدم با استمرار اصول­گرایان حقیقی می­توان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه­ ایجاد حماسه­ سیاسی و حماسه­ اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف می­دانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی­واسطه به شکست اصول­گرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم.

3- شرکت اینجانب در ائتلافی که به«ائتلاف سه­گانه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقاٌ برای آن بود که نامزدهای اصول­گرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصول­گرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصول­گرایان عهد و پیمان بسته­بودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده­ام.

4- با نزدیک شدن به ایام ثبت نام نامزدها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت نام روی داد و نگرانی­هایی از باب تکرار حوادث تلخ سالهای گذشته به­ویژه فتنه­ی سال 88 را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزدها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صدا و سیما و مناظره­ها، دیدگاهها و برنامه­های خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظره­ها و برنامه­های صداو سیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره­ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصول­گرا نیز دریغ نورزم.

5- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و به­ویژه در هفته­­های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده­ی امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه­ی اول دولت آینده حل این مشکل می­باشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعده­های فریبنده و غیر عملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده می­شود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولتها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آنها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفته­ام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

6- اکنون بر پایه­ی این مقدمات، امروز دوشنبه 20 خردادماه 1392 با در نظر گرفتن واقعیتهای پیش رو در صحنه­ی انتخابات و با توجه به نیت و انگیزه­ای که از آغاز حضور در ائتلاف داشته­ام به عهد خود وفا می­کنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام می­نمایم تا به سهم خود به پیروزی اصول­گرایی در این انتخابات کمک کرده­ باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصول­گرا نیز در این لحظه­ی خطیر و حساس به وظیفه­ی خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه می­کنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصول­گرایان در مرحله­ اول انتخابات پیروز شوند و یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله­­ی دوم، رقابت میان دو اصول­گرا باشد.

7- با انصراف خود از مردم عزیز می­خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزدها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه­ی جهانی روز به روز افزونتر گردد.

8- وظیفه­ی خود می­دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده­اند و یا در اجرای برنامه­های صدا و سیما مرا یاری نموده­اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی­توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده­ی شکر محبتهای آنان برایم از همگان پوزش می­خواهم.

9- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص داده­اند تشکر کنم. همچنین موظفم ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاهها و برنامه­های نامزدها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه­ها، چه رسانه­های مکتوب و چه رسانه­های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به این جانب اطلاع رسانی مفید و سازنده­ کرده­اند نیز تشکر می­کنم.

10- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه 24 خردادماه 1392 حماسه­ی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همه­ی تلاشها و نتیجه­ی انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه­ عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کننده­ی دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی گردد.

والعاقبه للمتقین

غلامعلی حداد عادل   
رای

نه قدیس..

نه اسطوره..

نه معصوم..

فقط کسی که کمی اوضاع رو سروسامون بده!!!همین

آدم معمولی

به ولله اگه حضرت آقا نمی گفتند رای بدین عمرا به هیچ کدام از این هشت نفر رای نمی دادم!!

بازهم به نازم به همین حاج محمود!!!

پاسخ:
حاج محمود!؟
تخریبچی
میگم اگر به جای آقای "دکترحداد" دکتر جلیلی عضو ائتلاف میشدن چه موضعی می گرفتین؟خواهشا دقیق فکر کنید وجوابمو بدید.ممنون
حامد

ی نکته مهم هم همین بحث <اجراست> که شما روش تاکید دارید؛قابل ذکر هست که در بین کاندیداها هیچ کس سابقه اجرایی مثل رئیس جمهور کنونی ما یعنی آقای احمدی نژاد رو نداره! اما ما با ایشان مشکل داریم.به جهت زاویه با ولایت و گفتمان روشن انقلاب.

نتیجتاً اجرا و تاکید بر روی اون دوای درد ما نیست.

البته اجرا تنها مزیت آقای حداد هم نیست.

اما تاکید بر روی اون غلطه.

والسلام بزرگوار

حامد

سلام

اگر  در مورد کسی مطالعه نکردید به بی پیشینه بودن یا مبهم بودن پیشینه متهمش نکنید.

البته اگر درباره آقای حداد که انسان شریفی هم هستند به حجت رسیدید حتما به تکلیف عمل کنید.

لکن یکی از شرایط به حجت رسیدن،بررسی دقیق و با عدالت همه ی نامزد هاست.

خط خطی
به هیچ وجه.ما و جسارت دست مریزاد. انگار شما بیشتر از ما عصبی شده اید.بهتان برنخورد طلبه ی جوان مملکت قدری هم در اظهارات مجال بگذارید و اینقدر مطمئن نباشید برای سلامتی ضرر دارد.ما که ازاین گفتگو سیر نمیشویم ولی باید شما را به گوینده ی قالو سلاما بسپارم  .عنوان خط خطی هم برای این است که شما بتوانید در کلمات اینگونه استفاده کنید!امدیم قم اگر قابل باشیم برای عرض ادب خدمت میرسم البته وعده مان حرم امن الهی باشد
پاسخ:
ارادت هم چنان باقی است
هر جا دیدید کج رفتیم
براستیدمان
قم مال خوبان است
نه ما بی سروپاها
دعا کنید
به خیر شود
این عاقبت
خط خطی
قالو سلاما.قدردان باشید تا از کفتان بیرون نرود.شکر نعمت،نعمتت افزون کند
پاسخ:
به دل نگیرید و زود اعصابتان خط خطی نشود
قالو سلاما بارمان نکنید
البته در جهل اینجانب هیچ شکی نیست
ولی من باب مزاح بود فراموشی

خط خطی
قدری فراموش کار شدید.هم در دیدن وهم در گفتار
پاسخ:
فراموشی که از نعمت های الهی است و
اظهار نعمت شکر است!
خط خطی
سلام .متشکر ازاینکه به سهم خود تنور انتخاب را گرم میکنید ولی چرا اینگونه؟خیلی روک بگویید نمیخواهم به جلیلی رای بدهم .چرا خدمات انقلاب اسلامی و نیروهای خدوم را کارنامه سیاه تعریف میکنید.خود را مطیع ولایت میدانید و اینگونه اظهار نظر میکنید!رجوع کنید به کلام رهبری در مراسم ارتحال حضرت امام با اینکه تمامی حضرات کاندیدا در ان مراسم بودند ولی برخی انگار نبودند شاید شماهم ....البته بنده در بالکان زندگی نمیکنم بنده هم میفهم که مشکلات وجود دارد ولی یادتان باشد که با گفتارمان در زمین دشمن بازی نکنیم و با گفتارمان خار درچشم دشمنان باشیم نه هلویی درگلوی آنان.آقای از اصل خویش دور افتاده!
پاسخ:
سلام
تنور قابلی نداشت
بودیم پای صحبت ها شما را ندیدیم گویا...
کجا سیاه کردیم روشن نفرمودید
آقای خط خطی!
حاج احمد
پاسخ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به تماسهای تعداد کثیری از مردم متدین، انقلابی و هموطنان عزیز؛ درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

مورخ 18/03/1392

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
در پی اظهار نظر‌ و گمانه زنی‌های متعدد در برخی از جراید و رسانه‌ها مبنی بر اعلام نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و تماسهای تعداد کثیری از مردم متدین انقلابی و هموطنان عزیز به اطلاع می‌رساند براساس مصوبه جلسه رسمی روز جمعه مورخ 10/3/92 مبنی بر تشکیل جلسه فوق العاده،
 این جلسه در روز شنبه مورخ 11/3/92 تشکیل که پس از بحث و  تبادل نظر دربارة نامزدهای ریاست جمهوری نظر اکثریت به جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی معطوف گردید.

لازم به ذکر است این نظر مورد تأئید کتبی تعداد معتنابهی دیگر از اعضاء محترم جامعه مدرسین نیز قرار گرفت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با دعوت از همه رسانه‌های گروهی بر رعایت اخلاق رسانه‌ای، امیدوار است با تلاش همگان، روز 24 خرداد با خلق یک حماسه سیاسی دیگر شاهد حضور پرشور و آگاهانه ملت شریف ایران در پای صندوق‌های رأی باشیم.

محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
حاج احمد
ج) به ما دانشجویان بگویید در مورد لغو اجلاس غیرمتعهدها در عراق در دوره جنگ با صدام و صحبت شما با خانم گاندی، آیا عامل اصلی لغو این اجلاس عمل شجاعانه شهید سرلشگر خلبان عباس دوران نبود که با عمل استشهادی خود، مسئله «امنیت» را در آنجا زیر سئوال برد؟

دکتر ولایتی در تشریح فعالیت های خودش در زمان وزارتش گفته بود که رایزنی هایش با خانم گاندی باعث شده تا میزبانی و ریاست عراق بر جنبش غیر متعهد ها منتفی گردد. بعضی از دوستان این گفته ها را به نفی نقش شهید بزرگوار عباس دوران در لغو میزبانی عراق تفسیر کردند و برخی دیگر نیز تعابیر نامناسبی در این قضیه داشتند.  مرور نکات زیر به روشن شدن بهتر قضیه کمک می کند:

الف ) بین سال های 1976 تا 1979 ( 1358 تا 1361) ریاست جنبش عدم تعهد با کوبا بود. عرف جنبش عدم تعهد اینگونه است که رئیس بعدی در اولین روز برگزاری نشست مشخص می شود. اینگونه بود که در آغاز ریاست کوبا، عراق جهت ریاست دوره 3 ساله بعدی ( 1361-1364) انتخاب گردید. طبعا جمهوری اسلامی در آن زمان (سال 1358) با عراق وارد مخاصمه نشده بود و مخالفتی با این انتخاب نداشت.

ب ) با گذشت حدود 2 سال از شروع جنگ تحمیلی و نزدیک شدن به زمان برگزاری نشست جنبش عدم تعهد در عراق ، جمهوری اسلامی فعالیت هایش برای جلوگیری از این کار را آغاز کرد. این فعالیت ها را نباید منحصر به حمله هوایی جهت نا امن نشان دادن بغداد دانست. مسلما در این مرحله به غیر از فعالیت های نظامی ، فعالیت های دیپلماتیک نیز صورت گرفته است.

ج) مجموعه تلاش های جمهوری اسلامی و رشادت شهید بزرگوار دوران باعث شد تا برگزاری نشست عدم تعهد در عراق ملغی شده و میزبانی و ریاست نشست برای بازه زمانی (1361-1364) به هند انتقال داده شود.

د ) در اجلاس هند ، عراق پس از اینکه میزبانی 1361-1364 را از دست داده بود ، مجددا وارد گود شده و خواستار میزبانی و ریاست جنبش عدم تعهد برای دوره زمانی 1364-1367 شد. این جا همان جاییست که ولایتی از نقش خودش در جلوگیری از میزبانی تعریف می کند. وی ادعا می کند که تهدید خانم گاندی به خروج جمهوری اسلامی از جنبش باعث شده تا در تصمیم سران جنبش برای اعطای میزبانی مجدد به عراق تجدید نظر صورت پذیرد و میزبانی به زیمباوه داده شود.

ه ) خلاصه :
1 - رشادت شهید دوران منجر به لغو میزبانی عراق بر جنبش عدم تعهد ( دوره 1361-1364) شد.

2- دکتر ولایتی ادعا می کند که توانسته است مانع از میزبانی مجدد عراق بر جنبش عدم تعهد ( برای دوره 1364-1367) شود.

3- طبعا دو مورد بالا ربطی به یکدیگر ندارند و نافی همدیگر نیستند.

4- پیشنهاد عملیات نظامی هم ابتکار دکتر ولایتی بوده است
رامین
سلام
یه کلام والسلام 
ما به هندونه در بسته رای نمی دیم

جلیلی مومن و متعد هستش و خیلی هم خوبه ولی تا حالا در جایگاه اجرایی نبوده که ما ببینیم می تونه کشور رو اداره کنه یا نه

حداد هم مومن و متعدتر از جلیلی هستش و همچنین خیلی هم رک از نظام  دفاع کرد ولی از ایشون هم تا حالا ندیدیم سابقه اجرایی تا بتونیم نطر بدیم.

ولی قالیباف هندونه به شرط چاقو هستش و همه ما تو تهران،نیروی انتظامی هوایی و جنگ دیدیم قدرت مدیریت اجرایی ایشون رو.

در ضمن تعصبی برخورد نکنید جان مادرتون.


در آخر بنازم به شورای نگهبان و حضرت اقا که چه تدبیر قشنگی کردند با این 8 کاندیداشون
جلیلی: حزب اللهی های سیاه و سفید رو میاره
حداد:ادبیاتی ها ،متعدلین و میانه رو ها رو میاره
ولایتی:عشق سازش ها رومیاره
روحانی و عارف : اطلاح طلبا
قالیباف : خاکستری ، فرهنگیون مدیران اساتید و دانشجویان رو میاره

به نازم به این برنامه ریزی 
چشم کف پات آقا جون

در آخر تر این که به هندونه در بسته رای ندید
باران

ملاحظه فرمودید که درمورد دستگیری ریگی خود دکتر جلیلی هم بیش از این ادعایی نداشتند.......فقط گفتند که من تلفن زدم...

شاید من اطلاع ندارم اما لطفا بگویید چه کسی حرف رسایی و آقا تهرانی  را زد؟

 

امام را دعاکنیم
اقای ولایتی

اول) جنابعالی در گفتار تبلیغاتی خود برای نشان دادن وزن بالای اعتبار سیاست خارجی ایران در دوره خود به چند نمونه اشاره کرده و اینها را نشانه هایی برای توانایی خود در حل چالش خارجی موجود کشور مطرح کرده اید. 
 
الف) به ما دانشجویان بگویید در موضوع فرانسه و اتفاقا دوره میتران، آیا دولت فرانسه از مهمترین دولت های حامی صدام در جنگ تحمیلی نبود؟ به طوری که در محدوده هایی مثل جنگ نفت کش ها بیش از دولت آمریکا به صدام کمک کرد؟
 
آیا هواپیماهای پیشرفته «سوپراتاندارد» و موشکهای فوق پیشرفته «اگزوست 3» خود هدف یاب که محصول مشترک و تازه انگلیس و فرانسه بود در دوره میتران برای زدن نفت کش های حامل نفت ایران در اختیار صدام قرار نگرفت؟ 
 
ب) به ما دانشجویان بگویید در موضوع آلمان و دوره هلموت کهل، آیا دادگاه میکونوس و متهم کردن فردی در حد رییس جمهور ایران به دست داشتن در ترور برخی افراد در یک رستوران کوچک و سپس خروج همه سفرای دولت های اروپایی از ایران، درست در مقطعی که جنابتان وزیرخارجه ایران هستید، آنهم پس از 16 سال تجربه وزارت امور خارجه رخ نداد؟
 
ج) به ما دانشجویان بگویید در مورد لغو اجلاس غیرمتعهدها در عراق در دوره جنگ با صدام و صحبت شما با خانم گاندی، آیا عامل اصلی لغو این اجلاس عمل شجاعانه شهید سرلشگر خلبان عباس دوران نبود که با عمل استشهادی خود، مسئله «امنیت» را در آنجا زیر سئوال برد؟

دوم) در جریان مناظره سوم آقای محسن رضایی به مذاکرات سولانا با لاریجانی و توافق بر سر 2700 سانتریفیوژ اشاره کرد و اظهار داشت دستگاه دیپلماسی کشور نتوانست آن را تثبیت کند و در این میان جنابعالی وارد ماجرا شده و گفتید: «حرف رضایی را تایید می کنم»
جنابعالی ادامه دادید: لاریجانی در مذاکرات با سولانا به جای خوبی رسیدند. همین تعداد سانتریفیوژ را توافق کردند. اما درست همزمان با اینکه لاریجانی با سولانا مذاکره می کرد یکی از مقامات بلندپایه اجرایی ما در نمازجمعه گفت ما مذاکره نمیکنیم. آقای سولانا آن تلکس را نشانداد و کارشکنی در کار آقای لاریجانی صورت گرفت. دشمن زمانی که تناقض در بین مسئولان  ما می بیند، اینگونه می شود. آنها به توافق رسیدند و میشد هسته ای را حل کرد ولی یک فردی حرف دیگری زد و آن خراب شد. مشابه آن برای خودم هم اتفاق افتاده است.
 
اما آقای علی لاریجانی خود در این مورد در جمع خبرنگاران عامل بیرونی را دلیل بر قطع مذاکرات دانست و گفته است: «ما با آقای سولانا داشتیم مذاکره می‌کردیم که حادثه حمله اسرائیل به لبنان رخ داد. آنجا کسینجر مقاله‌ای نوشت که در همین شلوغی یک قطعنامه علیه ایران بدهیم. آنها مذاکرات را قطع کردند و ظرف 48 ساعت قطعنامه صادر کردند. آقای سولانا به من زنگ زد و گفت، «متأسفم که خرابکاران کار خودشان را کردند.» بنابراین مسأله هسته‌ای نبود، عامل بیرونی بود.»
 
و اما چند سوال:
 
الف) به ما دانشجویان بگویید آیا رواست شخصیتی همچون جنابعالی ناشیانه در خصوص مسائل هسته ای اظهار نظر کند و تنها در چند جمله 2 خطای تامل برانگیز مرتکب شود. اول اینکه روایتی نادرست و غلط را از ماوقع ماجرای هسته ای بیان کند که یا از سرناآگاهی است و یا از سر غلبه دیدگاه سیاسی بر مصالح مملکتی و دوم اینکه از اسناد مملکتی در برنامه زنده تلویزیونی سخن بگوید.
 
ب) به ما دانشجویان بگویید که به چه علت رفتار استراتژیک شما در این مناظره چه در رفتار و چه در نقل قول ها و اطلاعات تاریخی باعث شده است تا بی بی سی امروز شما را برنده مناظره بداند و در تحلیلی بگوید «ولایتی نشان داد کارشکنی های داخلی  مذاکرات را بی نتیجه کرده و غربی ها  مقصر نیستند!» آیا جنابعالی فراموش کرده اید که بنا به حکم امام هر گاه دشمن را خوشحال کردیم قطعا کار اشتباهی انجام داده ایم؟
 
ج) آقای ولایتی آنچه ما از سیاست خارجه جمهوری اسلامی در ذهنمان است اجتماع 120 کشور جهان در تهران است، حضور فعال در حیاط خلوت آمریکاست، تاثیر گذاری در خاورمیانه است؛ مهمترین متغیر در روابط بین الملل و کشورهای خاورمیانه است این نه به اذعان ما بلکه به اعتراف همه مستکبرین عالم است.
 
به ما دانشجویان بگویید اگر بنای آشتی با دشمنان جمهوری اسلامی است، ما با کدام کشور قهریم؟ که ما قهر آن را تا ابدالدهر با افتخار پذیرفته ایم اما اگر آشتی با کشورهای همسایه است که ما معتقدیم این دیپلماسی موفق نظام با تکیه بر مقاومت است که آمریکا و اسرائیل را بارها در جنگهای 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه در لبنان و فلسطین و اکنون در سوریه زمین گیر کرده است و اگر چنین رویکردی با اتکا به روحیه مقاومت در مقابل مستکبران عالم نبود اکنون مرز جنگ در سوریه نبود بلکه در ایران بود.
 
اکنون به مطلع این نوشتار باز می گردیم و باز می گوییم که تصویری که عموم جریان مذهبی و ارزشی از شما داشته است، تغییر کرده و اگر توضیحی درباره سوالات فوق دارید که قطعا این گونه هست، برای ترمیم آن به افکار عمومی ارائه دهید.
والسلام
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل
دانشگاه های سراسر کشو


باران

بحث رئیس جمهوری به کنار اما انصاف نیست زحماتشان را زیر سوال ببریم.تا حالا بحثتان این بود که او زمان فتنه کجا بود و حالا.....هرچه سیاهی در 4 سال اخیر را بنویسید به پای او !!!

اگر حضرت آقا فتنه را مدیریت کردند آقای جلیلی هم زیر نظر ایشان بودند  و همه ی اینها در طول هم فعالیت میکنند.آقا به دکتر جلیلی مسئولیت دادند.همان طور که سالهای قبل از آن به یک فرد دیگر مسئولیت داده بودند و  اتفاقات دیگری افتاده بود.......رهبری که در همه ی امور مستقیم وارد نمی شوند!

 

حاج احمد
دوستان گفتمان تا چند روز دیگه آقارو هم میارن زیر مجموعه جلیلی میکنن

"دکتر جلیلی، دبیر شورای امنیت ملی است و کسانی که زیر دست دکتر جلیلی هستند شخصیت های همانند رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه، فرماندهان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی هستند و دکتر جلیلی چهار سال اینها را اداره می کرده است و آیا این مدیریت کم است."
محمد حسن زاده
من هم شک داشتم،ولی از اقای اقا تهرانی و لنکرانی تا خالا دروغ نشنیدم و کاملا بهشون اعتماد دارم.بعد سوال کردن یقین کردم که این داستان نبوده و ایشون نیت خیر داشته
حرف حساب
همونطور که دیپلمات ها رنج رزمندگان رو در 8سال دفاع مقدس به پای خودشون نوشتن حالا هم عملیات دستگیری ریگی رو که زحمتش رو سربازی گمنام امام زمان و سپاه و ارتش کشیدن دارن به پای سیاسیون می نویسن
عزیزان من خود جلیلی هم گفت ساعت 11شب به من زنگ زدن گفتن ردش رو گرفتیم تو آسمون ایران می خوایم بیاریمش پایین برا پایین آوردنش نیاز به هماهنگی با نیروهای مسلحه و آقای جلیلی به عنوان هماهنگ کننده به آقای فیروز آبادی گفتن و اونا هم نشوندنش
در حالی که به قول خود جلیلی ایشون شب خوابیدن و صبح برای نماز بیدار شدن و اون موقع بشون خبر دادن که دستگیر شده
یکی نگفت اطلاعات یا نیروهای مسلح چه نقشی داشتن
انگار جلیلی و آقاتهرانی و رسایی رفتن دوبی طرف و گرفتن آوردن
اینا هم که اینکار رو کردن همشون از لحاظ جایگاه سازمانی بالاتر از جلیلی هستندچون دقت کنید جلیلی شورای عالی امنیت کشوره
در حالی که برای فرهنگ هم شورای عالی انقلاب فرهنگی رو داریم ایشون کجای این شورا هستند؟
یا...
محمد حسن زاده
اولا من خودم از لنکرانی و اقای اقا تهرانی سوال کردم گفتن شواهد مبنی بر تایید صلاحیت ایشون بود. دوما اقای جلیلی اون موقع گفتن هنوز به جمع بندی نرسیدن و  تصمیم نگرفتن بیان و هنوز وظیفه ی خودشون نمیدونن(روای:اقای اقا تهرانی)
پاسخ:
آقا محمد
بو دارد این داستان
واضح است
1234
بابا یکی این حاجی رو از بیدار کنه
من نمیدونم کی براش گنجشک لالا خونده
حاجی پاشو
باران
من فکر میکنم که شما فقط دنبال نقطه ضعف از جلیلی هستید.این از طرفی  پسندیده است چون ما را به چالش میکشید.فقط یک نکته:من هنوز تصمیم قطعی برای رای به جلیلی نگرفته ام...
اما اگر مدیریت نبود که الآن ایران شده بود مثل سوریه...
تهدید شد اما جمعش کردند و مهم این است که خطر رفع شد.البته مدیریت اول را آقا انجام دادند....
پاسخ:
بله مدیریت حضرت آقا بوده
باران
باز هم سوال من بی جواب ماند!!!؟؟؟
یک نکته:الآن بحث سر نیت لنکرانی از انصرافه و نه دلیل آمدن جلیلی.این دو تا بحث را از هم جدا کنید.... اما فکر کنم شما اینطور نتیجه گیری کردید که از یه جایی به جلیلی گفتند که لنکرانی رد صلاحیت میشود و بعد جلیلی آمد و باقی ماجرا... یعنی با هم هماهنگ کردند.
 جلیلی گفت: آمدم تا اگر در تایید صلاحیت دوستان مشکلی به وجود آمد پرچم گفتمان زمین نماند.
هرچه بود تمام شد الآن دیکر لنکرانی در کار نیست...شما هم قطعیت خودتان را داشته باشید. والسلام
صبور

برادر عزیز چرا فرا فکنی می کنی ؟!

عزیز دلم حوزه امنیت که در مدیریت این برادر جانبازمون بوده در این چهار سال که افرادی که نام بردم زیر دست ایشون هم بوده چه کم و کاستی داره ؟! مدیریت عالی در امنیت جمهوری اسلامی ایران چیزی هست که دوست و دشمن بهش معتقده !!! تصویر دکتر محسن رضایی از اون پرنده که یک بالش امنیت و یک بالش اقتصاد بود رو دید ؟! همین طور که در این چهار سال درست مهره چینی کردند در فضای مدیریتشون در امنیت ملی ، به نظر بنده و خیلی از دوستان در بحث اقتصاد و فرهنگ و اجتماع و هر چیز دیگه با مهره چینی دقیق و درست ایشون موفق می شن ... 

با دلیل انتقاد کنیم ، بدون دلیل تخریب نکنیم ...

بعضی از دوستان ، گاهی و در بعضی از حرف هاشون که گاهی هم درسته ، یکدفعه یک حرفی رو می زنن که تخریب می کنن ...

بنده این نوع ادبیاتی که در مورد آیت الله مصباح در این نوع کامنت ها به کار می برن ، اصلا صیحیح نمی دونم ...

انگار یادتون رفته تا همین جلسه آخر مقام معظم رهبری امام خامنه ای و آیت الله مصباح چه حرفای زده شد و آقا چه حرف ها و چه تعریف های از علامه مصباح کردن ...

 

اگه خودتون به اصلح رسیدید ، که احسنت ، آفرین ... اما لطفا هر حرفی رو به زبون نیارید ...

 این رو کلی گفتم ، با همه ی دوستان بودم

و من الله التوفیق

صبور

بسم رب الحسین علیه السلام

سلام حاجه آقا لاری زاده

بحث از مدیریت دکتر جلیلی شد بگم که :

 

دکتر جلیلی، دبیر شورای امنیت ملی است و کسانی که زیر دست دکتر جلیلی هستند شخصیت های همانند رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه، فرماندهان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی هستند و دکتر جلیلی چهار سال اینها را اداره می کرده است و آیا این مدیریت کم است.

 

آیا رئیس جمهور  که می خواهد مشکل کشاورزی را حل کند باید کشاورز باشد و یا اینکه کسی که می خواهد مشکل صنعت و معدن را حل کند و یا اقتصاددان باشد ، باید رئیس جمهور وزرای متخصص در حوزه های مختلف را کنار هم بنشاند و مدیریت کند.

کسی که دکتر احمدی نژاد و دکتر لاریجانی را کنار هم می نشاند در حالی که این دو نفر 2 دقیقه کنار هم نمی توانند بنشیند و همیشه با هم مشکل دارند، می تواند کشور را با امنیت اداره کند و کسی که ریگی را از آن سوی دنیا می آورد و دستگیر می کند مدیریت دارد.

 

آیا این نوع مدیریت کم است ؟!

پاسخ:
اگر این چهارسال ایشان اداره کرده اند
که کارنامه سیاهی است
باران
آن زمان که آقای حداد خودش را خرج نظام کرد آقای جلیلی در شورای عالی امنیت ملی بود...اببینید مسئولیت آقای حداد و جلیلی در آن زمان متفاوت بود..امکان دارد دبیر شورای عالی امنیت ملی در برابر فتنه موضع روشن نداشته باشد؟آقای جلیلی مسئولیتش ایجاب میکرد که در جریان فتنه درگیر باشد تا بتوانند بحران را مدیریت کنند...و کمیته هایی برای بررسی این موضوع در شورای عالی وجود داشت. اما خب این به صلاح نیست که یکی از بالاترین مسئولان امنیتی کشور و شاید هم  بالاترینشان درباره ی کارهایی که در شورا انجام میشود سخنرانی کند.... حالا به همه ی اینها ضدرسانه ای بودن آقای جلیلی را هم اضافه کنید...کاملا قبول دارم که به دلیل همین مصاحبه نکردن جلیلی مبهم است اما وی در برابر فتنه ساکت نبود.
در جسه ی دیدار با ستادهای دانشجویی آقای باقری میگفتند که در زمان فتنه گاهی تا ساعت 1نیمه شب جلساتی در شورا برگزار میشد با حضور وزیر اطلاعات و وزیر دفاع و... برای مدیریت وضعیت به وجود آمده و اگر دکتر جلیلی اهل مصاحبه بود تا الان 300 تا مصاحبه کرده بود که فتنه را من خوابانده ام.
نکته ی دیگر درمورد ماجرای کهریزک که بسیار آقا را ناراحت کرده بود و مسئولیت آن را به دکتر جلیلی سپرد...مگر آقا مسئله ی به این مهمی را به فردی که مسئله دار است میسپرد...
پاسخ:
شورای امنیت ملی
چرا گذاشت فرصت انتخابات به تهدید تبدیل شود!
باران
بحث تکفیری نکردم فقط بنده میگویم این لحن زیاد جالب نیست:"بنده خدا  آیت الله مصباح...."
طعنه اش کاملا مشخصه...
ولی سوال من درمورد اینکه لنکرانی از کجا فهمید رد صلاحیت میشود بی جواب ماند؟یکی از دانشجویان در وبلاگش نوشته بود که روز بعد از ثبت نام لنکرانی در همایش رونمایی از برنامه اش از او میپرسد که با وجود ثبت نام جلیلی چه میخواهد بکند و او پاسخ میدهد:خیلی ها شاید الان فکر کنند من حب قدرت یا چسبندگی به قدرت دارم یا علاقه مندم در این عرصه بمانم اما نمی دانند به ناچار برای ثبت نام اقدام کردم. در صحبتی هم که در جلسه با دکتر جلیلی داشتم به دلایل مختلف گفتم شما بیا، ایشان قبول نکرد و گفت با این دلایل بار مسئولیت را از خودت باز نکن و تو بیا.
از دیروز که آقای جلیلی ثبت نام کرده است هنوز با ایشان صحبتی نداشته ام. به هیچ وجه ما با هم رقابت نمی کنیم چون رقیب همین را می خواهد و این یعنی شکست گفتمان ما. حتی اگر بدانم که با هم رقابت هم کنیم و من رای بیشتری هم بیاورم این کار را نمی کنم چون رقابت درون گفتمانی را به صلاح نمی دانم ...

لنکرانی بعد از جلسه ای که با دکتر جلیلی داشت کناره گیری کرد...حرف من این است  ما که از نیت دکتر لنکرانی خبر نداریم چرا اینقدر با اطمبنان درباره ی نیتش قضاوت کنیم و ارزش کارش را از بین ببریم؟حرف شما شاید درست باشد شاید هم نباشد... الله اعلم
i
پاسخ:
بنا بر گفته شما
لنکرانی بود و جلیلی گفته بود شما باش
چه اتفاقی افتاد که ایشون با وجود لنکرای امد؟!
ولی
ایشون 24 ساعت بعد مثل زاکانی که بعد رای صلاحیتش گفت حمایت از..
صبر می کرد تا این مطلب روشن بشه
این خیلی واضحه "باران" خودمونو گول نزنیم
جفت6
من ک گفتم قالیباف توی مستندش اعلام کرد ک دوگانه سوزه
ولی بین جلیلی و حداد
جلیلی رو قوی تر میبینم ولی حداد رو روشنتر
البته احتمال کناره گیری حداد ب نفع جلیلی زیاده و عکسش کم
ک در اون صورت تکلیف روشنه
حسین رضائی فرد
حاج  احمد
تحلیل ت را از کدام قسمت در اوردی؟
حاج احمد
جلیلی توی مناظره ها نشون داد کسیه مثل محمود احمدینژاد لجباز و یکدنده و چیزی به نام مصلحت نمی فهمد
حسین رضائی فرد
ارمیا
لطفا یکم خرجش کن....اتفاق خاصی نمیوفته ها......
خانوم فلان

رقابت بین جلیلی و قالیباف است

اصلح هم جلیلی هست

پس همه با هم به اصلح رای میدیم (جلیلی)

هرچند حداد هم خوب ظاهر شد.

اما اصلح جلیلی هست و رقابت هم بین ایشون و قالیبافه

شما هم با ما باشید آقای لاری زاده

پشیمون میشید ها

پاسخ:
جلیلی مبهم است و بی پیشینه
حداد روشن است و شفاف
عمل به تکلیف
پشیمانی ندارد
باران

یک نفر آیت ا...مصباح و پایداری را مسخره میکند و شما فقط میگویید بامزه بود؟؟؟؟

من کاری به این ندارم که آقای مصباح و پایداری اشتباه کرده اند یا نه ولی مشی ساسی آقای مصباح به خودشان مربوط است و ایشان تشخیص داده اند که اینگونه عمل کنند.

نقد کردن با مسخره کردن تفاوت دارد!!

لازم نیست نگران باشیم که او چه میخواهد بکند ....نگران حرفهایی باشیم که امروز میزنیم و شاید فردا دیگر نتوانیم جبرانشان کنیم...

پاسخ:
آیت الله مصباح رو مسخره نکردند
چرا زود بحث تکفیری می کنید!
باران

"لنکرانی چون فهمید تایید صلاحیت نمیشه زد کنار
این که عین روز روشنه!"

نتیجه گیریتون خیلی تامل برانگیزه!!!!! به خصوص جمله ی آخرش...میشه بگید از کجا مثل روز روشنه که برای ما هم روشن بشه؟  اصلا لنکرانی از کجا فهمید تایید صلاحیت نمیشه؟مگر اینکه تو شورای نگهبان نفوذی داشته باشه....  

شای حرف شما درست باشه ولی دلیل این قطعیتو نمیفهمم...     

آقای جلیلی هم درمورد دلیل ثبت نامشون گفتند : "آمدم تا اگر در تایید صلاحیت دوستان مشکلی به وجود آمد پرچم گفتمان زمین نماند."  و  شاید آقای لنکرانی  چون از تایید صلاحیت  دکتر جلیلی مطمئن بودند کناره گیری کردند.

پاسخ:
شب اعلام نتایج
کناره گیری خیلی روشن است
ایشان چرا همان روزی که جلیلی آمد کناره گیری نکرد
واقعا روشن است
نپیچونیم خودمان را
مینا
سلام، ببخشید این که فرمودید در اطرافیان آقای جلیلی حرف است، منظورتان فرزند آیت الله باقری‌ست، اصلاً شما ایشان را می‌شناسید که این‌گونه می‌گویید؟
پاسخ:
سلام
مطلق عرض نکردم
ارمیا معمر
من احتمال میدم
حداد و جلیلی و قالیباف یک اعتلاف بشند و از بین اینها یک نفر بیاد بالا و بقیه کنار بکشند
فقط اگه حداد یا قالیباف انتخاب شند احتمالا پایداری چیا تحریم کنند انتخابات رو شایدم سیگاری شند
بنده خدا آیت الله مصباح سر اصلح جدید میخواد چی بگه
پاسخ:
قسمت سیگاریش بامزه بود ارمیا جان
محمد حسن زاده
خودتون گفتید کم اشتباه ترین ،از اقای حداد اشتباه ایتلاف رو داریم و از جلیلی هیچی...
پاسخ:
از جلیلی
همین که پایداری منصوب به آقای مصباح
ابنقدر با این آقا رایزنی کرد
یعنی با بصیریون!
اما ایشون ناز کزد یا هرچی
اقای مصباح گفتن لنکرانی بعدش
که اون قضایا
یعنی ایشون یه طورایی
باعث خراب کردن بصیر به معنای واقعی شدن
اهوازی

بانظر "صبور" کاملا موافقم

 

محمد حسن زاده
چه ربطی داضت،لنکرانی الان به نفع حلیلی داره کار میکنه.شرایط جوری شد که لنکرانی رفت کنار......بصیر به معنای واقعی کلمه
پاسخ:
لنکرانی چون فهمید تایید صلاحیت نمیشه زد کنار
این که عین روز روشنه!
پس آیت الله جنتی به خاطر رد صلاحیت ایشون بصیر نیست!
ای چه استدلالیه نه!
محمد حسن زاده
شما اصلا صحبت های اون موقع جلیلی رو پیگیری کردین،اون موقع جلیلی تو بورس نبود که حرفاش پخش شه،من صحبت های سال 80 تو دانشگاه تهرانشو میخوندم کلی به خاتمی توپیده بود چه برسه به سال88.ضمن اینکه به هردو علاقه دعرم جلیلی رو با عرضه تر میدونم،شما نسبت بهش ذهنیت منفی دارقد،گول خوردن در ایتلاف رو در نظر بگیرید...انشاالله به اجماع برسند.
پاسخ:
چشم تامل می کنیم
ممنون از راهنمایی های خوبتون
حسین رضائی فرد
خداروشکر....
6نفر از 8نفر ساکت فتنه هستند هنوز
ان یک نفر هم که جلیلی باشد خودش را از این جماعت جدا کرد دیروز...هرچند از نظر شما دیر...اما خودشو جدا کرد...باز جای شکر داره...
=========
اقاجون قبول کنید حداد خوب بود دیگه...اهه...
محمد حسن زاده
علامه مصباح حفظه الله حدود یک ماه پیش فرمودند که این سه نفر که با هم ایتلاف کزده اند هیچ نقطه ی مضترکی باهم ندارند.
پاسخ:
علامه مصباح حفظه الله حدود یک ماه پیش فرمودند لنکرانی
حسین رضائی فرد
اقای لاری زاده میشه ی خواهش کنم....
ساکتین فتنه تو مناظره دیروز از 4سال پیش تا الان کی بود؟  نام می برید؟
پاسخ:
 جز حداد همه

و جلیلی دیروز
در بحث فتنه خوب دفاع کرد
حاج احمد
اونجوری که دبروز غرضی حال عارف رو گرفت هیچ کس نگرفت
رها

طرف مقابل روی روحانی اجماع کردند

انوقت ما هی بحث میکنیم که به کی رای بدیم

در نهایت اینجور که پیش میره رای پخش میشه و روحانی میاد بالا!!

قیافه ی بچه مذهبی ها اون موقع دیدنیه!!!

 

انوقت هی حسرت میخورن که چرا روی یک نفر اجماع نکردن.......

 

پاسخ:
حرف حساب
قاصدک جوان
جلیلی از وقت حضور در انتخابات ، تمام قد در مقابل فتنه ایستاد و موضعش رو کاملا شفاف بیان کرد!!
کاری که بعضی از نامزدها بخاطر جلب ارای همه قشرها نکردند.
گاهی خیلی بی انضاف می شوید...

حداد در مناظره اخر خیلی خوب عمل کرد اما بیشتر هم تیم جلیلی بنظر می اومد تا یک نفر جدا یا بالاتر از جلیلی...

برای تصمیم گیری باید همه فعالیت ها رو با هم در نظر گرفت.حداد در گفت و گوی ویژه اصلا خوب صحبت نکرد...
در دو مناظره قبل هم شاخص نبود...

من هم فکر میکنم حداد به نفع جلیلی کنار می رود
منتظر روزهای اینده هستیم....
پاسخ:
شاید حق با شما باشد و برود
من در مجموع مناظره ها
در دفاع از رهبری و انقلاب و اسلام
عرض کردم حداد

محمد حسن زاده
پس به قول شما باید بگوییم اقای حداد از عملکرد خود درشورای انقلاب فرهنگی دفاع کرد...!!
پاسخ:
اقای حداد همه جانبه تر بود
حالا شما تا صبح بگویید
این آنچه بود من دیده ام
محمد حسن زاده
من حس میکنم چون شما اطرافیان اقای جلیلی تو شهرتون رو بد بدید نمیخواید به جلیلی رای بدید،در حالی که باید کل کشور رو ببینید ،تو استان ما بهترین ادما برا جلیلی کار میکنن...
پاسخ:
محمد جان
از بین این دونفر
آقای حداد ثابت کرد است در طول تاریخ
عمار رهبری بوده است
و تمام ویژگی های آقای  جلیلی رو داره
ولی عجیب ما حزب اللهی ها دوست داریم
به چهره جدید رای بدهیم
محمد حسن زاده
احسنت،گفتتید کم اشتباه ترین،اقای جلیلی  چه اشتباهی کردن؟ در ضمن ایتلاف وقتی هیچ خطری نیست کار درستی استو کلام 'صبور' درست است
پاسخ:
حداد:ائتلاف سه‌گانه یا پیشرفت، حدود شش ماه پیش شکل گرفت و ما آن موقع نگران بودیم که مبادا اصولگرایان در این انتخابات شکست بخورند و با اینکه اختلاف سلیقه در بین ما سه نفر وجود داشت، در بین ما یک چیزی مشترک بود که اگر رهبری مطلبی را بفرمایند هیچکدام از ما از آن تمرد نمی‌کند و الان نیز همین باور را دارم.
حسین رضائی فرد
شما حرفش به محسن رضایی و عارف رو شعار میدونید....
=============
واقعا حداد عالی بود..از جلیلی هم بهتر...حق را باید گفت...
=============
ایشان چرا زودتر از اینها اینگونه شفاف نبود؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی وقته  بنده خدا داره خودشو له میکنه به این گروه فحش میده
پاسخ:
نه ایشان هم خوب بود در مقایسه با حداد عرض می کنم مدال نقره می گیرد
ناشناس
بنظر آقای جلیلی مقتدرانه تر، منطقی تر و مدبر تر هستند
ولی رای شما محترمه
محمد حسن زاده
چون فضاش تو این مناظره بود،خود اقای حداد هم تو دو تا منظره ی قبل شفاف نبود،چون به اقای حداد مستقیم نمی توپیدن راحت تر میتونست دفاع کنه، جوان بودن و نبودن تو ایتلاف صالح مقبول(به جای اصلح) برا اصلح بودن کافیه، در ضمن اقا فرمودند وقتی نتوانستید انتخاب کنید به عالم بصیر رجوع کنید...
پاسخ:
پس مناظره های قبلی را خوب ندید
در مناظره فرهنگ هم نمره آقای حداد 20 بود برید ببنید
چطوری و چه با استدلال جواب اقایان اصلاح طلب را داد
در ضمن فرمودند آقا اگر نتوانستید
ما می توانیم
ان شالله
حسین رضائی فرد
حاجی جلیلی از خودش دفاع نکرد...از گفتمان دفاع کرد...دیگه اینو که همه میگن....
ولی باید قبول کرد که حداد خیلی خوب کار کرد...
جلیلی یکم اخلاق مدارتر هست...زیاد بدنبال یورش به طرف مخالفش نیست..حتی اگه سند داشته باشه...اینم خوب میتونه یکی از ضعف هایش باشد...
اما خوب زمان فتنه که ایشون کلی کار کرد....
حداقل کارش این بود که مثل اون دو نفر ساکت نموند. و خودشو جدا کرد..از فتنه...4تا فحش داد....حتی دیروز هم له کرد موسوی و خاتمی و ..
ولی دیروز متوجه شدید که عده ای چقد داشتن این وسط از اب گل الود ماهی میگرفتن و رای برای خودشون میخریدند؟

پاسخ:
جدا موضع گیری های ان زمان آقای جلیلی کجاو حداد که خودش را خرج کرد
صبور

حاج آقا لاری زاده : ائتلاف تلاشی برای عدم تکثر در مقابل تهدید اصلاح طلبان بود

عزیز دل ، می فرماید بــــــــــــــــــود !!!! خب حالا چی ؟! بعد از تائید صلاحیت ها چی ؟! چرا خودشون رو تو بازی انداختن که آخرش بشه این ؟! انصافا حیف استاد حداد نیست کنار این آقایون در ائتلاف باشن ... دیدید که عیار استاد چقد بالاتر از این دو آقا بود !!! ایشون بازی خوردن ... بازی برادر من ... 

پاسخ:
کلامتان فعلا صحیح است
تا ببینیم در روزهای بعد
چه اخباری از پشت پرده این ائتلاف بیرون می آید
بالاخره قرار نیست به معصوم رای بدهیم
کم اشتباه ترین...از بین این 8 نفر
ولایتی و قالیباف که مناظره سوم از گود خراج شدند
ماند دکترجلیلی و حداد
که هر دو در کار اجرایی و مدیریتشان حرف است
و اطرافیانشان
که با بررسی بنده
حداد نمره اش بهتر است
از جلیلی
گرافکر
به جاهای خوبی رسیدید...! که حتی اشارات و لمعاتی که در خواب من و امام جماعتم هست می بینید...! ما شا الله
................................................................................................
اگر روزی فرصت نکنم اخبار رو از تلویزیون ببینم...
مطمئن باش همین طور که وبلاگ شما رو باز می کنم حداقل سایتهای خبری و تحلیلی رو باز می کنم و اخبار رو از اوتجا دنبال می کنم.
پاسخ:
قسمت شماش که مزاح بود
اما شما  یادتان هست
که آقایان طرفدار آقای فلان بودند
ناگهان خواب دیدند
مساجد برگشتند!
یادتان نیست؟
محمد حسن زاده
اتفاقا دفاع ایشون از گفتمان مقاومت بود،اگه میخواستن از طرح خودشون دفاع کنند که وقتشون رو میذاشتن برا سرپا صحبت کردن، کی قضیه ی شهسوار و ...رو گفت،کی به محسن رضایی گفت بین حق و باطل راه نرو، کی به عارف گفت از کسایی که بی قانونی کردن نام نبر،کی مقابل طرح سازش ولایتی ایستاد، 
اقای جلیلی تو این همه تبلیغ تاحالا از خودش نگفته حتی تو کلیپش، حتی نمیگه من این کارو میکنم میگه دولت باید این کارو بکند،حتی تو فیلم تبلیغاتیش از خودش نگفت....
پاسخ:
ما دفاع از گفتمان مقاومت رو در کلام آقای حداد
شفاف تر مردم فهم تر مستدل تر و به دور از کلیشه و حرفهای به شدت شعاری دیدیم
ایشان چرا زودتر از اینها اینگونه شفاف نبود؟!
البته منکر دفاع خوب ایشون در مناظره سوم نیستم
اما نمره ایشون زیر دفاع آقای حداد است
گرافکر
با این روالی که دارید اگر روز پنجشنبه این پست رو تو وبلاگتون دیدم تعجب نمی کنم:
بین غرضی و روحانی...
در رفت و آمدم...
پاسخ:
حداقل ما بررسی می کنیم
و براساس اطلاعاتی که رصد می کنیم
نظرمان را می نویسم
مثل شما و پیش نماز مسجدتان
که در عالم خواب رویای صادقه نمی بینم
و وحی به ما نمی شود
صبور

بسم رب الحسین علیه السلام

سلام حاج آقا

همه ی نظرات وبلاگ رو خوندم ، با حرفتون هم موافقم که باید به اصلح رای داد حتی اگر 72 رای داشته باشد ...

اما گفتمان انقلاب اسلامی یک نماینده بیشتر نخواهد داشت ...

من از مواضع صریح و انقلابی دکتر و استاد ارجمند حداد عادل بسیار خوشحال شدم ... و به ایشون افتخار می کردم ...

اما حیف این استاد عزیز ِ انقلابی نبود که با چنین دیپلمات های (!!!) ائتلاف کنه ؟!

این استاد عزیز سرور بنده اس ، اما این یه قلم کار رو به نظر شخص بنده اشتباه کرد ...

اگه جزء این ائتلاف کذایی نبودن ، خیلی بهتر بود ، شاید اون موقع می شد حرف شما رو زد اما ... ....

 

بنده حدس می زنم استاد حداد به نفع دکتر جلیلی بکشن کنار ، من و شما و همه ی دوستان منتظر می مانیم ، روزهای در پیش است ...

پاسخ:
ائتلاف تلاشی برای عدم تکثر در مقابل تهدید اصلاح طلبان بود
قاصدک جوان
حداد و هرکس دیگر ک در ان ائتلاف کذایی است را نخواهم انتخاب کرد!!!

این چیزی است که حداد دارد و جلیلی نه! حضور در ائتلاف کذب!!!
پاسخ:
حداد خودش را خرج برای فتنه کرد
ان زمان آقای جلیلی کجا بود؟!
محمد حسن زاده
سن اقای حداد رو در نظر بگیرید،
ایتلاف بر سر صالح مقبول معنی نداره وقتی اقا فرمودند انتخاب اصلح،
مگه اقای جلیلی قوی دفاع نکردن که میگن اقای حداد قوی تر دفاع کرد
ریس فرهنگستان و ریس مجلس مهم تر از ریس جایی که تمام مشکلات حساس کشور در  اونجا بررسی میشه نیست...
پاسخ:
اقای حداد قطعا بهتر از اقای جلیلی دفاع کرد
دکترجلیلی دفاعش بیشتر از عمکرد خودشان در هسته ایی بود
البته دفاع هم کردند از آرمان ها
محمد حسن زاده
حداد اصلا شخصیت ریاست جمهوری نداره، شخصیت بزرگ منش داره، در ضمن نقطه ی ضعف ایشون اینه که بعضی وقت ها زود گول میخوره،مثل قضیه ی ایتلاف با قالیباف و ولایتی، در ضمن از اولم از حرفاش معلوم بود که برا موندن نیومده بود
حسین رضائی فرد
نه برادرم....خواستم این احساس در شما نباشه که من شمارو مسخره 
میکنم. . .
فقط یبار دیگه بگم...اگه یادتون باشه،،،، بیشتر نظراتی که گذاشتم از همون زمان قدیم ....شمارو یا حاجی یا استاد خطاب کردم....
یاعلی . . .
پاسخ:
شما لطف داشتید به ما
حسین رضائی فرد
نه برادرم....خواستم این احساس در شما نباشه که من شمارو مسخره 
میکنم. . .
فقط یبار دیگه بگم...اگه یادتون باشه،،،، بیشتر نظراتی که گذاشتم از همون زمان قدیم ....شمارو یا حاجی یا استاد خطاب کردم....
یاعلی . . .
میم-نون
آخه حاجی جان چرا ما باید شما رو بی بصیرت صدا بزنیم؟!
انتخاب حق شماست
احترام می گذاریم هرچند رای بنده و شما یکی نیست!
حسین رضائی فرد
استانه تحمل ما خیلی زیاد بود که تا الان یدونه تیکه هم به شما ننداختیم برادر!!!!!
از شما انتظار بیشتری میره
=====
شما رو بخاطر این خطاب کردم استاد که خدایی استادید تو ریزنوشته....
و مسخره کردنی در کار نبود...توهینی هم نبود
===============
بازم میگم ..من درسته از جلیلی دارم مینویسم و حمایت میکنم...اما شاید سر صندوق دادم حداد....
و بازهم خداروشکر که به بقیه کاندیدها نرسیدید...نام بردم یبار که کیارو میگم
پاسخ:
من شما رو دوست دارم
و اگر احساس کردید
توهینی به شما کردم
معذرت می خوام
حسین رضائی فرد
ی تعریف علمی از سابقه اجرایی میفرمایید برامون استاد . . .
پاسخ:
بنده مدعی استادی نیستم
بروید رزومه هر دو را کنارهم بگذارید استادرضایی
حسین رضائی فرد
من پاسخی که به کامنت دوستان میدید رو گفتم....اینکه هرکی از جلیلی ها و....
اشتباه کنن..فورا میچسبونید به پایداری ها و....
یا با بصیرت و .......
تیکه میندازین
این تیکه ها مواظب باشید اتش اونور شما رو فراهم نکنه...همین....
وگرنه برای ماهم کاری ندارد... 
پاسخ:
آستانه تحملتان را بالا ببرید
قرار است
دنیا را مدیریت کنید
دنیوی
آدمی زاد با (حق یاران) بروز شد

بیناست بر این خاک ، آزمودنش مباد
وز غیر اسلام ، اصلا سرودنش مباد
دوست
بنده تحلیلم درسته. با این حساب که میدونیم حداد رای کمتری داره از کسی که به ایشون نظرش نزدیکتره رای میدم. در ضمن سن افراد رو در تجربه ها و سوابقشون در نظر بگیریم بد نیست.
برداشت بنده میگه رقابت بین قالیباف و جلیلی ست. رای دادن به حداد فقط از رای جلیلی کم میکنه!
انشاالله همان شود که اصلح است.
پاسخ:
باید به اصلح رای داد
حتی اگر 72 رای داشته باشد!
شیرازی
سلام 
تا قبل از مناظره ی دیروز شخصیت دکتر جلیلی برام قابل قبول تر از بقیه بود.
اما دیروز جناب حداد عادل با تدبیر عمل کردن،محکم و منطقی از نظام دفاع 
میکردن.به قول شما اصلح اند.
اما اگه احتمال ائتلاف شون با آقای قالیباف درست باشه،دوباره دچار شک میشم.
تا پنج شنبه وقت هست،تا خدا چی بخواد .
دوست
سلام
من با این نشست دیروز متوجه شدم که اصلا حداد برای ریاست جمهوری نیامده. فقط اومدنش واسه اینه که حرفای رهبرمونو انتقال بده و دفاع کنه از گفتمان جلیلی. بصیرت زیادی نمیخواد واسه فهمیدنش. فقط کافیه دقت کنیم به سخنان رهبرمون تو روز 14 خرداد و حرفا و موضع حداد دیروز.
از دیروز مطمئن شدم باید به جلیلی رای داد.گرچه حداد اصلح است. ولی برای این پست نیامده.
پاسخ:
از اون تحلیل ها بود!
به جلیلی می گویید رای بدهیم
چون گفتمان رهبری است
اما حداد که بهتر از این گفتمان دفاع کرد!
پس جلیلی بهتر است!؟

قاصدک جوان
حداد دیروز واقعا گل کاشت افرین.
هرچه حداد دارد جلیلی بیشترش را دارد!!

پاسخ:
حداد
تجریه و هزاران سابقه اجرایی دارد که جلیلی ندارد!

ماهی!!
حداد خیلی خوب است... انقد خوب که برای ریاست جمهوری حیف است...
حسین رضائی فرد
نگران نباش حاجی..اینقدر هم راحت انگ نچسبون...

خداروشکر که نرفتی سمت عارف و روحانی و رضایی...همین!
پاسخ:
شما جلیلی خونت زیاد شده!
دچار سوء تفاهم شده اید
البته شاید از دست امثال شما
به انها که گفتید نه
رای بدهیم
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">